FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

NURKOWANIE REKREACYJNE - Dominikana - gdzie nurkować?

jankos - 03-02-2006, 10:37
Temat postu: Dominikana - gdzie nurkować?
Witam.
Wybieram się w maju na Dominikanę i stąd moje pytanie do osób które już tam nurały - które miejsca warto odwiedzić i które z centrów nurkowych polecacie?
Będę przebywał w okolicach Puerto Plata więc interesują mnie raczej tamte rejony - co by daleko nie jeździć.
I jeszcze jedno pytanie - do tej pory nurkowałem tylko w Polsce, więc boję się że moja 7 mm pianka będzie za gruba na Morze Karaibskie, jaką grubość polecacie na tamte wody?

Pozdrawiam - jankos.

WRONI - 08-02-2006, 12:37

Witaj!

Sprawa wygląda tak: przy większości hoteli w okolicach Puerto Plata funcjonują szkoły nurkowe, ktore oferują rejsy w ciekawe miejsca (rafy, parę wraków). Woda w morzu jest ciepła i wystarczy pianka 3 mm. Polecam sklep Decathlon i zakup cienkiej pianki no name za 300 PLN. W 7 mm też nie byłoby Ci źle tyle, że grube skafandry zabierają dużo miejsca w walizce, a na Dominikanę trochę się leci. Jeśli nie chcesz kupować własnej piany, tamtejsze bazy są bardzo dobrze wyposażone w szpej i na pewno coś Ci pożyczą. O nic się nie martw na 100% będziesz zadowolony!

POZDR
WRONI

jankos - 09-02-2006, 17:50

Witam.
Dzięki za info o piance, zaś co do centrum nurkowych, to czy możesz polecić jakieś które sprawdziłeś?

Pozdrawiam - jankos.

WRONI - 11-02-2006, 10:05

Witam!

Ja nurkowałem z First Class Divers - Hacienda Resort i wszystko było ok. Ale tak jak pisałem wcześniej w Puerto Plata baz nurkowych jest od koloru do wyboru.

PZDR
WRONI

jankos - 11-02-2006, 16:06

Dzięki!

jankos

Father - 13-02-2006, 12:34

Jeśli będziesz miał czas na nurkowanie. Hotele 4 i 5 * mają fajne all incl. można się uzależnić ( od napojów rumopochodnych ) Ale nurki też są ok. Ja też byłem w tej okolicy, ale w Hotelu Bahija Principe. (250 ha to teren samego hotelu) Poleca, wpominam to jako najlepsze wczasy w życiu.
Piotr B

JanW - 14-01-2016, 12:28

Witam. Ostatni post w wątku ma prawie 10 lat temu, trochę go odgrzeję.
Ktoś z Koleżanek i Kolegów może polecić bazę nurkową w rejonie Bayahibe , rejon La Romana ? W necie są oględne informacje, podane 1-2 bazy, oraz polska firma oferuje tam nurkowania [ ale te ceny wymyślili !!! ]. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami? Wyjazd rodzinny, w planie 1-2 dni na nurkowanie.

PiotrKl - 15-01-2016, 21:41

Cześć,
Nurkowałem z Scubafun dive center - przygotowanie profesjonalne, butle INT (mają przejściówki), NITROX. Polecam wycieczkę na Catalina Island - możesz zabrać rodzine wyplażują się podjedzą pobawią popływają na rafie - (tam idą duże łodzie), a Ty na Wall - dużo życia pionowa ściana na 40-50m. Polecam wrakowe na St.George Wreck - ładny wraczek tylko musi być ADV bo nurkowanie dekompresyjne. Nie polecam COCO Wreck - szczątki żelaza. Łodzie nurkowe biorą do 6 nurków- maja jakieś 4-5 m długości. Jesli chcesz technicznie to sami zaproponowali UweScuba. Generalizując w Bayahibe centra nurkowe są na co 2 skrzyżowaniu. Nurkowałem połowa października 2015. W razie czego daj na prw. Miłego pobytu i nurkowań.

Piotr TAKATO - 18-05-2018, 10:59

Uwaga sprawdzajcie pogodę !
Poleciałem na północ Dominikany do Samana ,Las Terrenas ,Las Galeras przez 1,5 miesiąca nie udało mi się zanurzyć . Pogoda była w w szczycie sezonu styczeń -marzec tak zła że żadna baza nie wypływała w morze (fale,wizura). Podobno dwie nawet splajtowały ??? Inna sytuacja była na południu tam nie było problemów.

Gabriel07 - 23-03-2023, 10:14

Dominikana oferuje wiele atrakcyjnych miejsc do nurkowania, jednakże jednym z najlepszych jest Punta Cana. To popularne miejsce turystyczne zapewnia wiele możliwości nurkowania w krystalicznie czystych wodach i obserwowania bogatej fauny i flory morskiej, ryb kolorowych i raf koralowych. Inne popularne miejsca do nurkowania na Dominikanie to Bayahibe, Sosua i Cabarete.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group