Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
YI 4K+ hack
Autor Wiadomość
grigri 

Stopień: inst
Kraj:
Poland

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16-12-2017, 21:43   YI 4K+ hack

bardzo krótki filmik testowy kamerki YI4K+ zapakowany bitrate hack ustawiony na 150Mbps w bardzo słabym świetle w rozdzielczości 2.7k. Co do kolorów na dwóch pierwszych ujęciach specjalnie wrzucony mocno czerwony lut. Filnik udostępiony na vimeo yt strasznie tnie jakość.

https://vimeo.com/247635518
 
 
komando77 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 54
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19-12-2017, 17:58   

Jak się generalnie sprawuje kamera? Właśnie ją kupiłem w miejsce starej, wysłużonej SJCAM 4000, niestety na razie nie mogę sprawdzić jej pełnych możliwości, ale ogólnie wygląda to obiecująco. Miałem dylemat między YI4K+ a Gopro 5. Wybrałem ostatecznie pierwszą. Gopro brałem pod uwagę tylko dlatego, że opuścili cenę 5-ki do poziomu YI4K+. Wcześniej wg. mnie GP5 wypadało słabo w bezpośrednim zestawieniu specyfikacji i ceny obu modeli.
 
 
grigri 

Stopień: inst
Kraj:
Poland

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19-12-2017, 22:32   

Po padzie GP4 długo zastanawiałem się nad kamerką. Rozważałem GP6 lub YI4k+. Za wyborem tej drugiej zdecydowały cena, ostrzejszy obraz i najważniejsze możliwość zmiany bitrate, którego ograniczeniem jest tylko szybkość karty i wielkość plików. Największą wadą YI jest obudowa podwodna, której zatrzask jest do du... oraz wyginająca się do granic możliwości tylna ścianka. Zaskakujący jest też bardzo długi czas zapisu zdjęcia nawet przy szybkiej karcie. Zaletami GP6 są na pewno jedno przyciskowe nagrywanie, włączanie po Wifi oraz 240fps w Full HD. Według mnie po ok. 3 miesiącach użytkowania Yi4k+ to chyba najlepszy wybór jeżeli priorytetem jest nie cena a jakość obrazu. Obawiam się, że Gopro strzeliło sobie w kolano wypuszczając kamerkę w cenie powyżej 2k + cena obudowy podwodnej a tematem konieczności logowania się do internetu jeżeli miałeś potrzebę skorzystania z appki na telefon wystrzeliło się w kosmos absurdu (na szczęście wycofali się z tego). Oby nie skończyli jak Nokia.
 
 
Tao 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 126
Skąd: Mazury
Wysłany: 22-03-2018, 19:59   

Mam parę pytań co do tej kamerki . Interesuje mnie jakie ustawienia robicie rozdzielczości pod woda ? Full HD ? Czy 4 k ma sens pod wodą w słabym oświetleniu ( szczególnie w naszych bajorach)? Rozmyślam nad zakupem Yi 2 bez plusa . Z tego co się zorientowałem to różnica miedzy 4k a 4k+ to usb-c, stabilizacja w 4k przy 30fps i 4k 60 fps.A reszta bez zmian . A druga sprawa nie mam nawet monitora ani telewizora z 4k by tym się cieszyć. No i zapewne obróbka filmów w 4k jest o wiele dłuższa .Mogli byście coś skrobnąć w temacie .
 
 
komando77 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 54
Skąd: Gdynia
Wysłany: 27-04-2018, 13:27   

W słabej widoczności i bez odpowiedniego światła, nie wykorzystasz niestety potencjału takiej kamery , obojętnie czy w FHD czy 4K, zawsze będą szumy, ziarno itp. szału nie będzie. Wiadomo, że do 4k potrzeba szybkiej mocnej karty, materiał zajmuje więcej miejsca, elektronika ciężej pracuje, szybsza utrata energii. Monitor czy TV z obsługą 4k w końcu pewnie będziesz miał. Rendering jest dłuższy ale mam dobrego laptopa i idzie nieźle.

Jeśli chodzi o różnice między YI4K a YI4K+ to wszystkich nie znam ale kilka jest.
Na korzyść YI4K+
- lepszy procesor Quad-core (vs. starszy dual w YI4K)
- nowszy, lepszy chipset Ambarella H2
- bitrate dwa razy większy,
- stabilizacja w 4K 30fps
- 4K 60 fps
- więcej opcji ustawień rozdzielczości
- zapis w RAW,
- komendy głosowe (nowy soft miał to zmienić)
- USB-C
- chyba YI4k nie ma też możliwości podłączenia zewnętrznego mikrofonu ale nie jestem pewien

Kupowałem nową w miejsce starego Sjcam'a, gdybym miał YI4K to bym na pewno nie zmieniał na 4K+ bo to bez sensu. Jedna i druga jest ok, fajne proste menu, baterie i akcesoria pasują zamiennie, dużo gadżetów kupiłem u majfrendów za grosze. Pierwsza miała problem z niską temperaturą i padała mi w bardzo zimnej wodzie, polski serwis szybko wysłał nową. Minusem jest dla mnie to, że oszczędzają na jakości obudowy. Bardzo dobre bebechy zamknięte w mało solidnym plastiku niestety.
 
 
Tao 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 126
Skąd: Mazury
Wysłany: 07-11-2018, 12:50   

Totalnie jestem rozczarowany tą kamerą YI 2 plus . Nawet nie da się jej porównać z GoPro 4 a co dopiero 5 czy 6 . Postprodukcja na yt z reklamowanymi filmikami owej kamery namieszała do oh eh super tuper . Tyle mi się udało jedynie z niej wycisnąć bez obróbek itd . A foty to tragedia ze ścinkami na bokach pod wodą . Ta kamera to kupa śmiechu i ciut lepiej nagrywa od mojej starej Git2 a cenowo nijak sie ma do jakości .
https://www.youtube.com/watch?v=FM3EtrGOj4M
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed