Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
jez. Lubikowskie
Autor Wiadomość
diveadventure 


Stopień: DIVE MASTER
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 235
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-01-2012, 00:42   

07 stycznia 2012 - 4 st. C, całkiem dobra widoczność 6-7 m choć ciemno i deszczowo :)
 
 
DSi 

Stopień: OWSI, P3,
Kraj:
Poland

Wiek: 68
Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 94
Skąd: Poznań
Wysłany: 28-01-2012, 14:17   podlodowe

mam pytanie do ewentualnych sobotnich nurków - czy zamarzło już przy Amalii ?
 
 
michałP 



Stopień: TMX, M1 CMAS, mCCR
Kraj:
Poland

Wiek: 71
Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 383
Skąd: pniewy
Wysłany: 29-01-2012, 13:19   

Witam
Dzisiaj nurkowanie na rebriderze mccr MEGAGLON przy Amalii, zero ludzi tzn . ja jeden, woda 2 stopnie widoczność 6m, lód jest we wszystkich zatokach, tylko środkowa część gdzie jest fala właśnie w stronę Amalii lodu nie ma. Wiatr i zimno jak cholera. czas nurkowania 25 min. gł. max.22m
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 26-02-2012, 16:52   

Lubik odmarznięty , resztki lodu gdzie nie gdzie :)
 
 
Regis 

Stopień: Wciąż rozwojowy
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 71
Skąd: Polska
Wysłany: 10-03-2012, 10:07   

Na Lubiku nadal wody nie ma?

[ Dodano: 10-03-2012, 10:09 ]
Przejezyczylem sie. Lod czy jest jeszcze na jeziorze? :ping:
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 10-03-2012, 10:15   

Tak jak wyżej napisałem lubik wolny od lodu jakies 2 tygodnie już

Pozdrawiam

PW
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-04-2012, 17:31   

dzisiaj - wizura 3-4m
okonki, które były przy większej łodzi już się gdzieś pochowały - już w ubiegłym tygodniu :-(
 
 
Maciej Z 

Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 11
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 19-05-2012, 20:00   

Witam.
Czy ktoś posiada wiedzę na temat aktualnej wizurki w Lubikowskim?

Pozdrawiam.
Maciej
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 19-05-2012, 21:27   

Maciej Z napisał/a:
Czy ktoś posiada wiedzę na temat aktualnej wizurki w Lubikowskim?


dziś wizura zmienna nawet w poziomie od 2-7m spokojnie , nurkowanie naprzeciw Amali
 
 
grabar79 

Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 7
Skąd: Poznan
Wysłany: 20-05-2012, 20:44   

Witam,

Dzis przy Amali podobnie bylo.

Pozdrawiam

Pawel
 
 
Jozio 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 687
Skąd: Rzepin
Wysłany: 15-07-2012, 16:28   

Witam.
Dzisiaj to jest 15-07-2012 pojechalem na jezioro Lubikowskie po odbiór mojej butli i przy okazji na nurka.

Warunki na Lubikowie

Woda srednio 14 stopni
Wizurka ponad 6 metrow
Termoklima na 6 metrach.
 
 
 
diveadventure 


Stopień: DIVE MASTER
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 235
Skąd: Poznań
Wysłany: 11-08-2012, 18:35   

Dzisiaj termoklina między 7 a 12,5 m i na tej głębokości fatalna wizurka- jakieś 1,5-2 metry, poniżej 7 st. C, ciemno ale widoczność 3-5 m. Temperatura do 7 metra 20 st. C i widoczność do 5 m. Całkiem sympatycznie :)

[ Dodano: 31-12-2012, 19:03 ]
31.12.2012 wizurka 5 m, temp wody 4 C, kompletna cisza i spokój - rewelacja :) do siego roku!

[ Dodano: 16-07-2013, 22:30 ]
Lubikowskie dziś średnio ciekawe. Termoklina na 6,5 m, przy powierzchni woda 22 C, na 13 m 7 C, widoczność do termokliny 4 m, potem między 6 a 11 m słabe 2 m, od 11 m głębokości znów 4 m. Okonie, ślimaki, mały szczupak i lin.
 
 
Profesionalista 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 6
Skąd: Gorzów WLKP.
Wysłany: 27-04-2014, 17:29   27.04.2014

Oto :!!: AKTUALNE :!!: informacje:

Zacznę więc od początku: Dzisiaj (tzn. 27.04.2014r) pragnąc na własne oczy/skórę przekonać się jak wygląda jezioro Lubikowskie tak w sumie nie daleko położone ode mnie (jestem z Gorzowa Wlkp.) wybrałem się tam z kuzynem na "nura". Wczoraj wieczorem szukając informacji o ciekawostkach tego jeziora natknąłem się na stronkę Bazy Nurkowej "COCO DIVE" - która ma swoją bazę właśnie nad tym jeziorem (Folwark Amalia)/ :tam: http://www.cocodive.pl/baza-nurkowa.htm .
Po krótkiej rozmowie telefonicznej dowiedziałem się że Baza jest czynna tylko w sezonie:/ natomiast szybko uświadomiono mnie iż chodzi tu głównie o sprzęt do wypożyczenia (tzn. pianki/jackety/automaty/ABC/itp.) Jeśli chodzi o napełnienie butli (bo mają tam również swoją sprężarkę) istnieje taka możliwość praktycznie o każdej porze roku :ok2: wystarczy kontaktować się z osobą obsługującą bazę w sezonie (Damian) tel.kontaktowy (791-191-221) jeśli będzie miał możliwość to przybędzie na miejsce i pomoże :ping: (mówią żeby lepiej dzwonić kilka dni wcześniej wtedy na pewno znajdzie czas).

PODSUMOWUJĄC: Baza jest czynna mniej więcej od połowy "Czerwca" do połowy "Września" (w każdą Sobotę od 9.00 do 18.00 i Niedzielę od 9.00 do 15.00) - w razie potrzeby (inne terminy) dzwonić do DAMIANA :!!:

Jeśli chodzi o "teren" na którym przebywaliśmy, jest to prywatny ośrodek/folwark Amalia :tam: http://www.folwarkamalia....ona-glowna.html ,który składa się z Restauracji/Hotelu/Apartamentów z "ciekawostek" które udało mi się ustalić to tak:
-Apartamenty i Hotel (czynne/ do wynajęcia przez cały rok)
-Restauracja (czynna wyłącznie w "SEZONIE" tzn. od połowy czerwca do połowy września)
-Latem dość często przebywają tam kolonie (sporo dzieciaczków :pad: ) więc podczas ich "harcy" w wodzie widoczność jak i komfort drastycznie spada.
Ośrodek/Folwark ma olbrzymi teren i dobre zaplecze rekreacyjne (tzn. można wypożyczyć rowerki/łódki - przydatne podczas chęci zanurkowania z dala od innych :tak: ), można tam przyrządzić sobie grila pod specjalnie wybudowaną wiatą ze stolikami i olbrzymim grilem "za darmo"- jeśli oczywiście wiata nie jest zarezerwowana pod jakąś imprezę, bo organizują ich tam sporo, jakieś spotkania okolicznościowe/konferencje/wesela/komunie/itp.), znajdziemy tam boisko do siatki oraz piłki nożnej i spore tereny do spacerów/jazdy rowerem/itp.)

I nareszcie coś o "wodzie" :tak:
A więc plaża piaszczysta dość szeroka w okół ładna "łąka" idealna na kocyk :ping: , na plaży fajny pomost (pomocny przy ubieraniu itp.) :!!: , wytyczone kąpielisko dla dzieci oraz osobny pomost dla cumujących żaglówek.
Warunki w wodzie: na początku pływaliśmy w okół pomostu potem wzdłuż trzcin (roślinności sporo, takie fajne place "łąki", co do rybek to jak na razie mało, kilka szczupaków (sporych rozmiarów, nic się nie boją, można je było praktycznie dotknąć), kilka płotek i jedna ławica 'nie wiem czego :co: , znaleźliśmy dwie platformy (wszystkie opisy na stronie bazy nurkowej) troszkę poćwiczyliśmy/przypomnieliśmy sobie co nie co.... szukaliśmy też obu zatopionych łajb lecz udało nam się odnaleźć tylko jedną (do drugiej była zerwana poręczówka).
Widoczność bardzo dobra (w porównaniu z innymi jeziorami w których nurkowałem ) ok. 4-5m (ciekawe ile będzie latem :tak: ) temp. powietrza 14C temp. wody 9C .
Nurkowanie uważam za bardzo atrakcyjne :ok2:


Na pewno tam wrócę i to nie raz (wybieram się na weekend majowy) :ping:
 
 
RatPSP 

Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 33
Skąd: poznań
Wysłany: 07-07-2017, 16:01   

Zna ktoś może aktualne warunki?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed