Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Marsa El Alam - baza nurkowa?
Autor Wiadomość
Beata 

Dołączyła: 26 Lut 2004
Posty: 17
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25-04-2009, 21:15   Marsa El Alam - baza nurkowa?

Witam, wybieram się we wrześniu do Marsa E :buuu: l Alam, czy ktoś może polecić sprawdzoną bazę nurkową w tamtym rejonie? Znalazłam 3will, ale na ich stronie internetowej brak cennika i oferty nurkowań.
 
 
 
onejthree 

Stopień: owsik
Kraj:
Poland

Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Kedzierzyn
Wysłany: 25-04-2009, 22:32   

www.avalondivers.com Baza "Juniora", bylem ostatnio polecam! pozdrawiam
 
 
 
Gabrieljacek 

Kraj:
Poland

Wiek: 62
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 124
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 25-04-2009, 23:14   

www.avalondivers.com Baza "Juniora", ostatnio bylem w marcu, polecam. Prawdopodobnie dowiezie Cię do bazy z każdego hotelu od lotniska do miasteczka Marsa Alam .
Pozdrawiam Jacek

Pozdrawiam Cię Gość
 
 
maniekt 

Stopień: p2
Kraj:
Poland

Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: Wawa
Wysłany: 26-04-2009, 09:44   

http://www.adriatic.pl/news.php?fid=125
 
 
 
Beata 

Dołączyła: 26 Lut 2004
Posty: 17
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28-04-2009, 08:44   

A która z baz organizuje wyprawy na Salem Express?
 
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 28-04-2009, 11:31   

Beata napisał/a:
Znalazłam 3will, ale na ich stronie internetowej

Beata napisał/a:
Salem Express
 
 
zbigniewb 


Stopień: Autonomus Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 748
Skąd: ... Dokąd?
Wysłany: 28-04-2009, 13:36   

Beata napisał/a:
A która z baz organizuje wyprawy na Salem Express?


Dive Top z Safagi
 
 
stiop 

Stopień: CMAS **
Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 65
Skąd: katowice
Wysłany: 28-04-2009, 18:36   

Odradzam 3WILL. Byłem w tym roku. Zdecydowanie nie informują otwarcie o kosztach. Pierwotna oferta cenowa okazała się praktycznie 2 x wyższa na miejscu z powodu różnych, dodatkowych kosztów. Szczególnym przykładem było nurkowanie na SalemExpress. Wraz z prowadzącym nurkowanie, w przeddzień wspólnie ustaliliśmy plan, wraz z pomysłem wzięcia dodatkowych butli. Szczegółowy plan nurkowania, z powodu dołączonej do nas pary innych nurków, okazał się następnego dnia odmienny od pierwotnego (o czym prowadzący ze względu na organizacje musiał wiedzieć dzień wcześniej). My o zmianie i braku sensu brania stage nie dowiedzieliśmy się w ogóle. Popływaliśmy sobie z nimi. Niespodzianka, na rachunku znalazła się pozycja - wypożyczenie automatu (do stage'a). Przez cały pobyt nie było sprawnego analizatora O2. Tak prowadzący tłumaczył jego wskazania pomiędzy 22-28% (Oczywiście płaciliśmy za nitrox 32%). Nie wiem czy to czytelne. Generalnie cała grupa miała po wyjeździe niesmak i poczucie, że baza postępuje nieuczciwie. Wszystko oczywiście odbywa się w atmosferze przyjacielskiej i serdecznej.
Z drugiej strony można z nimi nurkować, ale trzeba pytać przy każdym ruchu ile co kosztuje, nawet jak wstępnie weźmiecie pakiet.
 
 
Beata 

Dołączyła: 26 Lut 2004
Posty: 17
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29-04-2009, 07:37   

Napisałam wczoraj do 3will i przysłali mi aktualny cennik. Trochę jestem zdziwiona, nurkowałam dość dużo w Sharmie i Dahab, ale pierwszy raz spotykam się z tym że mam płacić za dowóz z hotelu do bazy. Generalnie liczą za wszystko i nawet przy wykupieniu pakietu nie ma zniżek. Raczej będę szukać dalej.
 
 
 
piotr111 

Stopień: AOWD
Wiek: 48
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 7
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 16-06-2009, 22:38   

Lecę w lipcu do Marsa, czy ktoś nurkował z bazą Adventurer?
 
 
bulbulbul 

Stopień: OWSI
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-07-2009, 15:53   

Właśnie wróciliśmy z Marsa
Nurkowaliśmy u Juniora
Bardzo fajna atmosfera w bazie
Fajna kadra
Do tego nie są pazerni na kasę i ceny nie zmieniają się po fakcie jak to czasami bywa w egiptowie

Polecam


Ps. Nie znałem Juniora wcześniej i nie jestem też nasłanym do zrobienia mu reklamy
 
 
Konrad J. 

Kraj:
Poland

Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 1
Skąd: z tąd
Wysłany: 15-08-2009, 22:37   

Witam
Blem 2 tgodnie temu w marsa. Nurkiowałem w niemieckiej bazie przy hotelu resta
w 6 dni zrobilismy 17 nurkowan w tm 2 z brzegu i 1 nocne. calosc kosztowala 270 euro.
nitrox 28 w cenie. cena obejmowala pelna obsluge lacznie z jedzeniem na lodzi. blo O.K. w tej cenie bylo nurkowanie na elphinstone. W Polskiej bazie za taki pakiet, z nib dobra znizka zaspiewano nam 350 euro.
Polecam baze.
 
 
widmoboy 


Stopień: CMAS +
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 36
Skąd: Dobrzeń Wielki
Wysłany: 18-08-2009, 05:18   

Potwierdzam opinię o 3WILL. Niesmak i wrażenie wykorzystania odczuła cała grupa. A szkoda bo było super.
 
 
Sushi 

Stopień: DM
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 24 Cze 2005
Posty: 18
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 25-10-2009, 12:43   

Wlasnie wrocilem z Holiday Beach w Marsa. Nurkowalem z baza hotelowa SeaWorld.
Baza wloska, wlasciciel Andrea bardzo mily i uczynny czlowiek.
Obsluga klienta na 5. Nurkuje sie gdzie sie chce, kiedy sie chce, nikt z niczym nie robi problemu. Chcecie nocne, macie nocne, poranne, nie ma sprawy, jest poranne. Chcecie plytko, jest plytko, gleboko, jest gleboko.
Wychodzac z wody obsluga odpina butle i zabiera balast w zwiazku z czym nie trzba dzwigac dodatkowych 20 kg sprzetu na mate czy do bazy (w przypadku home reef).
Jedyny minus to przewodnicy (mloda kadra), ale jesli ocenia wasz poziom na wystarczajacy i widza, ze sobie radzicie to pod woda wlasciwie nie przeszkadzaja w nurkowaniu ;)))
Grupy male, kameralne. Czesto nurek 1 na 1.
Cenowo - pakiet 10 nurkow 175 Euro. Cena zawiera nurkowania a takze napoje na miejscach nurkowych (cola, sprite, woda). Nikt nie probuje doliczac do pakietu czegokolwiek nie ustalonego (co niestety zdarzalo mi sie w Sharmie w polskich bazach)
Bardzo duzym plusem jest takze bliskosc bazy (w hotelu w ktorym sie mieszka). Nurki wlasciwie koncza sie kolo godziny 12-tej, 13-tej. Reszte dnia wiec mozna spokojnie spedzic w hotelu na odpoczynku, nie tulajac sie po drogach Marsa El Alam do 16-17.
Na plus takze zaliczam dbalosc o sprzet. Od momentu zdjecia sprzetu i rozebrania sie calosc przejmuje obsluga i na 2 dzien otrzymyjecie slicznie wyplukany, zapakowany, poukladany box-ik z waszym sprzetem. Nic nie ginie, nic sie nie zawierusza.
Widzialem na miejscowkach ludzi z 3Willa, odczucie - nie polece, jak na straganie w dzien targowy.
Spotkalem takze Juniora, mila przyjemna rozmowa, przy okazji pozdrawiam.
 
 
Jaroo74 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 49
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 107
Skąd: Liverpool
Wysłany: 25-10-2009, 22:04   

Polecam Emperor Divers, nigdy nie było z nimi problemu. Znajomi właśnie dziś zarezerwowali nurkowania z nimi na styczeń. Wynegocjowali jako grupa (8 osób) cenę £107/os. za 5 dni nurkowania z łodzi w okolicach Marsa
Ostatnio zmieniony przez Jaroo74 25-10-2009, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bero 



Stopień: DM, Tec.Nx.
Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 439
Skąd: warszawa/piaseczno
Wysłany: 26-10-2009, 00:22   

ja tak jak reszta polecam Juniora :) bardzo mily tydzien spedzony z avalonami :)
 
 
 
piotr63 

Stopień: Padi
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 68
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26-10-2009, 09:01   

Miesiąc temu nurkowalismy u Juniora Skasował nas 275 eur :????: pakiet w tym dwa z łodzi i dodatkowo jedno nocne.Poza ceną było ok. :papa:
 
 
Bero 



Stopień: DM, Tec.Nx.
Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 439
Skąd: warszawa/piaseczno
Wysłany: 02-11-2009, 16:20   

no fakt, u Juniora sa drogie nury z łodzi, pewnie stad taka cena
 
 
 
Zanzara 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Polkowice
Wysłany: 02-11-2009, 22:09   

czyli reasumując - JUNIOR - wybieramy się ekipą w marcu 2010 i szczerze mówiąc nadal nie wiem do jakiego CN uderzyć - podpytam chyba Rynia bo ten skąd inąd fajny przynajmniej filmik zrobił na Planete prezentowany ...
 
 
duch 



Stopień: www.frogmen.pl
Kraj:
Trinidad and Tobago

Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 883
Skąd: Wawa-Łady
Wysłany: 03-11-2009, 01:58   

Do wyboru

http://www. 3will .eu/ - 3 WILL

lub

http://www.avalondivers.com - JUNIOR
Ostatnio zmieniony przez duch 03-11-2009, 01:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed