Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki wybrać automat?.
Autor Wiadomość
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 05-09-2019, 09:11   

martin napisał/a:
wiecznychlopiec napisał/a:
Różnica w działaniu będzie od 170m ;) DS4 zacznie pierwszy zwiększać ciśnienie międzystopniowe, a potem je gubić, TEK3 od 210(?), jakoś tak.


Jakos tak - opierasz sie na testach pojedynczych automatow z nieznana przeszloscia.


tak masz rację, ale to jedyne dostępne publicznie materiały. Pokazały pewną prawidłowość na temat automatów membranowych. Nikt rozsądny, kto nurkuje na takie głębokości nie przyjmie tej granicy za pewnik i nie zaplanuje nurkowania w oparciu o taki test.

Producenci też jakoś się nie chwalą takimi zabawami :) choć mają możliwości wiarygodnych testów.

czy w zakresie "normalnych", przewidzianych przez producenta nurkowań jest realnie różnica między DS4/DST/TEK3? i nie mówię o układzie portów.
 
 
buter1 

Kraj:
Albania

Wiek: 28
Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 79
Skąd: albania
Wysłany: 05-09-2019, 09:19   toruń

Czy te forum nie istnieje po to aby dzielić się spostrzeżeniami z innymi ludźmi na temat sprzętu, opinii, wskazowek?.
Tak po to istnieje forum, ale tak jak napisał jeden z nas powyżej trudno znależć użytkownika wszystkich 3 automatów i aby on coś powiedział o nich- przeważnie każdy używa jednego dwóch producentów no może jest kilku co używa więcej ale ty jeszcze komplikujesz poprzez modele i układ 2 st.
a co do motoryzacji kiepskie jest Ferrari bo ile tego jeżdzi po naszych drogach - pewnie się psuje itp najlepsze sa WW każdy to ma i se chwali
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 05-09-2019, 09:28   Re: toruń

buter1 napisał/a:
trudno znależć użytkownika wszystkich 3 automatów


bo i po co? niepotrzebne komplikowanie tematów serwisowych

buter1 napisał/a:
ale ty jeszcze komplikujesz poprzez modele i układ 2 st.


tu chyba jest głębszy sens, skąd to pomieszanie rec z tech? brak wiedzy? Wyżej już zwrócono na to uwagę.
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 05-09-2019, 10:16   

wiecznychlopiec napisał/a:
Producenci też jakoś się nie chwalą takimi zabawami

Wiekszosc automatow ma wyspecyfikowane glebokosci pracy i sa one duzo mniejsze niz te, ktore byly testowane.
 
 
bananowy 

Stopień: AOWD, Deep, EAN
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 39
Dołączył: 28 Lip 2016
Posty: 20
Skąd: Bristol
Wysłany: 05-09-2019, 13:32   

wiecznychlopiec napisał/a:
Pewnie gdyby ktoś mi dał to bym wziął scubapro, ale są 2 razy droższe :)


Ciekawa jest ta roznica, moze to sprawa dystrybucji (kiedys tu pisano ze w Polsce jest slaba)? Tutaj to podobna polka, przynajmniej wsrod "wolow roboczych". Moj G260/MK17 nawet byl odrobine tanszy od XTX50/DST, a celuja chyba w ten sam segment rynku. Fakt, ze idac w kierunku "premium", na SP mozna wydac maksymalnie wiecej niz na Apeksa (a jeszcze wiecej chocby na Atomica).

wiecznychlopiec napisał/a:
I st Black Pearl :) np. od bezdomnego z Warszawy
Jak znasz jakiegos to popros o tytanowy MK25T EVO dla mnie ;)


Swoja droga, jak juz zostaly tu wspomniane I st.: czy w nurkowaniu rekreacyjnym robi znaczaca roznice tlok vs membrana i jesli tak to ktory lepszy i dlaczego?
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 05-09-2019, 13:40   

bananowy napisał/a:
Jak znasz jakiegos to popros o tytanowy MK25T EVO dla mnie ;)


macałem w Scubapro ostatnio... ogień :smok:

[ Dodano: 05-09-2019, 13:41 ]
ale lepszy carbonowy :P
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 05-09-2019, 19:32   

buter1 napisał/a:
trudno znależć użytkownika wszystkich 3 automatów

To czymś świadczy nie sądzisz? Poczynając od średniej półki są na tyle dobre że praktycznie nikt nie czuje potrzeby ich wymiany, na tyle pancerne prawie nikt ich nie zniszczył na tyle żeby mieć potrzebę wymiany.
W domu mam 7 Apeksów różnych typów, dwa Maresy i jedna krzyżówkę Mares-Apeks. Podejrzewam że niektóre z Apeksów mogą pochodzić z lat 90 bo mają jeszcze porty na duże węże LP a Maresy mają 8 lat. Patrząc na to wszystko mogę jedynie powiedzieć że: Maresy ładniej wyglądają (moja żona wersje ICE komponuje je z niebieskimi węzami i doskonale to pasuje do jej niebieskiego suchara) są delikatniejsze i bardziej wymagające i droższe jeśli chodzi o serwis.

wiecznychlopiec napisał/a:
podejrzewam, że nie, no może poza posejdonem

Myślałem o Posejdonie i zastanawiam się czy jakby wymienić w nim ustnik i nie pozwolić testującemu na kręcenie głową (tak najłatwiej wyczaić gdzie jest wylot) to dało by się rozpoznać...
 
 
Jacek Wo 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 426
Skąd: tak z grubsza Toruń
Wysłany: 08-09-2019, 14:13   

mi_g napisał/a:
Myślałem o Posejdonie i zastanawiam się czy jakby wymienić w nim ustnik i nie pozwolić testującemu na kręcenie głową (tak najłatwiej wyczaić gdzie jest wylot) to dało by się rozpoznać...


Dałoby się, mam Posejdony od dawna, od niedawna doszły Apeksy DST - tylko ze względu na obrotową głowicę, nie tyle wygodniejszą, co dającą ładniejsze ułożenie węży w Sidemouncie.
Różnica jest bardzo wyczuwalna.
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 09-09-2019, 09:39   

Jacek Wo napisał/a:
Dałoby się,

Chmm, Osobiście parę razy użyłem Posejdonów i różnica nie była większa niż pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami np Apeksów... Pomijając idiotyczny ustnik i picie wody przy przedmuchiwaniu puszki :-)
Ale bez ślepego testu i tak nic nie rozstrzygniemy.
Kiedyś mi się wydawało że Maresy maja tak, że "same" podają powietrze, praktycznie jak pomyślisz że chcesz je nabrać. Jak siałem z TX i go odpowiednio podregulowałem to tez tak miał. Później doszedłem do wniosku ze mnie to drażni i wróciłem do wcześniejszych ustawień.
 
 
pilomatt 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 21
Skąd: Toruń
Wysłany: 14-09-2019, 16:00   

Automat kupiony. Mares 75XR.
 
 
QQS 

Stopień: nurek
Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 183
Skąd: Chorzow
Wysłany: 15-09-2019, 12:07   

Posiadam dziesięcioletniego legenda glacie i trochę młodszego apeksa DS4 z aqualungiem LX na drugim stopniu. Obydwa automaty bardzo dobre. Legend glacia ma fajną osłoną warg przed zimnem, którą można osobno dokupić i użyć też w innych automatach, choć jak ktoś z taką nie nurkuje i nie jest do niej przyzwyczajony, to podając mu taki automat w awaryjnej sytuacji, bądź podczas zwykłych ćwiczeń, to może poczuć dyskomfort podczas pierwszego kontaktu. .Jak ostatnio serwisowałem, to części do aqualunga były nieco droższe niż do apeksa.
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 16-09-2019, 09:24   

Napisałem że Maresy są delikatniejsze od Apeksów, a zapomniałem napisać o co chodzi...
Mares Proton Metal she dives / Proton ICE:
- Po upadku puszki z wysokości około 1.5m na beton siateczka z przodu zdeformowała się i pojawił się freeflow, trzeba było puszkę rozmontować i "naprostować" siatkę. Przy okazji wyszło ponownie ze budowa jest Maresów jest bardziej wyrafinowana i nie udało mi się tego zrobić nad wodą. Drugie stopnie Apeksów (TX bo ATX XTX jeszcze mi nie upadły) takie upadki znoszą z godnością a ich rozkręcenie nad wodą jest banalne.
- Drobny piasek i muł działa na te Maresy analogicznie jak na ATX czyli potrafi zablokować bypass przy czym również z uwagi na prostotę konstrukcji Apaksa łatwiej wyczyścić.


Można jednak przyjąć że powyższe sytuacje nie są typowe...
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 16-09-2019, 10:56   

8 zestawów różnych Tecline w garażu - twiny moje i żony, stejdże, sprzęt dziecka... Zero problemów od zawsze.
 
 
Piotr Stańczuk 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: 24-06-2020, 12:02   

Czy ktoś macał i oglądał na żywo nowe legendy 2020 ?
Warto poczekać jak trochę zlecą ceny czy na siłę szukać starszego modelu ?

[ Dodano: 29-06-2020, 13:53 ]
Orientujecie się co się stało, że ceny tak poszybowały w górę ?
Przeglądałem ofertę Atlantis.de i jestem zaskoczony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed