Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Co przeważa o wyborze centrum nurkowego?
Autor Wiadomość
divingcyprus 

Stopień: MSDT
Kraj:
Cyprus

Dołączyła: 16 Gru 2019
Posty: 7
Skąd: Pissouri
Wysłany: 19-12-2019, 23:13   Co przeważa o wyborze centrum nurkowego?

Razem z mężem prowadzimy centrum nurkowe na Cyprze. Nie wypada zadawać pewnych pytań Klientom, a więc proszę Was o pomoc.

Czym się kierujesz wybierając centrum/szkołę nurkowania :?; W tym pytaniu generalnie chodzi o to, co tak naprawdę przekonuje Cię do podjęcia wyboru? Czy to jest doświadczenie instruktora, czy może coś innego?

Co uważasz o standardzie centrów nurkowych na Cyprze :?; J Jak Cypr wypada w porównaniu do innych lokalizacji?

Dana Theakston
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-12-2019, 08:39   

podaj namiary na waszą szkołę
 
 
angelares 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 139
Skąd: z Bydgoszczu
Wysłany: 20-12-2019, 08:55   

osoba instruktora.
 
 
divingcyprus 

Stopień: MSDT
Kraj:
Cyprus

Dołączyła: 16 Gru 2019
Posty: 7
Skąd: Pissouri
Wysłany: 20-12-2019, 11:00   

wiecznychlopiec napisał/a:
podaj namiary na waszą szkołę

Nasza strona to pissouribaydivers.com - z tym że wizualna odsłona będzie zmieniana w styczniu.

angelares napisał/a:
osoba instruktora.

Stopień umiejętności instruktora, czy jego podejście do kursanta?
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 20-12-2019, 15:45   

divingcyprus napisał/a:
Czy to jest doświadczenie instruktora, czy może coś innego?

Pewnie zależy na jaki kurs...
Pomijając pojedyncze wyjątki wybierający się na kurs podstawowy nie robią specjalnych poszukiwań który instruktor jest najlepszy i pod jakim względem.
Pomijając pojedyncze wyjątki wybierający się zaawansowany i specjalistyczny kurs poszuka "najlepszego" instruktora ale będzie to "najlepszy" dla jego kryteriów i mocno wymodelowany wcześniejszymi doświadczeniami.

A z własnego doświadczenia: robiłem kursy u 4 instruktorów a powody były różne i to nawet różne u tego samego instruktora w różnym momencie. Przykładowe powody: był blisko, przykładał się do szkolenia, zaintrygowały mnie opinie, była możliwość zrobienia kursu wtedy gdy miałem czas, był polecony, z powodów towarzyskich...
 
 
Fantomass 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-12-2019, 16:36   

Kursy do tej pory robiłem w Polsce ale w kilku krajach korzystałem z usług centrów nurkowych na jednodniowe nurkowania.

Wybierając z kim będę nurkował na wakacjach cześto szukam opini na tutejszym forum i tak np ostatnio nurkowałem w Portugali z centrum poleconym tutaj.
Nie zawiodłem sie, ale osoba polecająca powiedziała o wszystkich plusach i minusach.

Będąc na wakacjach z rodziną patrzę także na czas nurkowania a właściwie czas zakończenia.

Niestety nie wiem jak na Cyprze, bo jeszcze nie byłem ale np. na Chorwacji zrezygnowałem z jednego centrum które pływa dużą łodzią na rzecz takiego które ma małą w miarę szybką motorówkę.

W pierszym to była wyprawa na cały dzień - miejscówki w sumie były lepsze ale ja wolę osobiście zacząć o 8 rano, 2 nurki, powrót na maks 13 i jak własciwie żona z dzieciakami zbiera się na plaże po śniadaniu i kawie jestem z powrotem. wilk syty i owca cała :-)))
 
 
steve1973 


Stopień: Ext. Range
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 289
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20-12-2019, 17:30   Re: Co przeważa o wyborze centrum nurkowego?

Jak się dobrze zastanowić to najważniejszym kryterium jakim się kieruje przy wyborze bazy do wykonania nurków wakacyjnych to rzetelna i wszystkomająca strona internetowa.
Rezygnuję z kontaktu z bazami, które nie podają na stronie: miejsc nurkowych do jakich pływają i cennika.

W ciągu ostatnich lat tylko raz mi się zdarzyło, że po przyjeździe do bazy zrezygnowałem z pakietu po 1 szym nurkowaniu gdy zapowiedziano mi, że grupa z 1 szego nurka to moja grupa na cały pakiet. Raczej trudno było mi przyjąć do wiadomości, że zapłacę za 10 nurkowań na max 30m trwających nie dłużej niż 25 min bo ktoś miał SAC jak lokomotywa.

[ Dodano: 20-12-2019, 17:47 ]
Przejrzałem Waszą stronę internetową. Gdybym szukał bazy nurkowej na Cyprze to nie napisał bym do Was (jestem brutalnie szczery ale chyba o to chodzi )
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 23-12-2019, 17:48   

Dla mnie jest najważniejsza jakość obsługi - terminowość, punktualność, odbiór z hotelu, jakość łodzi,prowadzący nurkowanie i umiejętność stworzenia atmosfery.
Opinie często biorę z forum.
 
 
 
divingcyprus 

Stopień: MSDT
Kraj:
Cyprus

Dołączyła: 16 Gru 2019
Posty: 7
Skąd: Pissouri
Wysłany: 27-12-2019, 15:01   

Fantomass napisał/a:
Wybierając z kim będę nurkował na wakacjach cześto szukam opini na tutejszym forum i tak np ostatnio nurkowałem w Portugali z centrum poleconym tutaj.

A kontakt e-mail również bieżesz po uwagę?


steve1973 napisał/a:

[ Dodano: 20-12-2019, 17:47 ]
Przejrzałem Waszą stronę internetową. Gdybym szukał bazy nurkowej na Cyprze to nie napisał bym do Was (jestem brutalnie szczery ale chyba o to chodzi )

Właśnie na tym nam zależy. Proszę, napisz mi co Cię nie przekonuje, bądź co należałoby zmienić? Jakie braki są na stronie?
 
 
steve1973 


Stopień: Ext. Range
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 289
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27-12-2019, 21:54   

Na Waszej stronie brakuje mi:
1. Cennika- nie znajduję żadnej informacji o cenach. Co prawda macie zakładkę "miejsca nurkowe i pakiety" ale zapomnieliście o pakietach i cenach za te pakiety. Wiem, że to trudne- szczególnie na Cyprze. Sorki, ale to Wasz problem.
2. Brakuje mi informacji o możliwości zorganizowania i wykonania nurkowań technicznych- wiem, że to jeszcze bardziej trudne ale to też Wasz problem.

Oprócz tego strona jest ok.
 
 
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 27-12-2019, 22:26   

divingcyprus napisał/a:
Czym się kierujesz wybierając centrum/szkołę nurkowania

Nie szukam szkoły nurkowania, raczej organizatora nurkowań.
Głównie referencje zadowolonych klientów (opinie na stronie, FB), cennik - rzetelna informacja co dostaję za wydane pieniądze, opis kadry CN.
 
 
divingcyprus 

Stopień: MSDT
Kraj:
Cyprus

Dołączyła: 16 Gru 2019
Posty: 7
Skąd: Pissouri
Wysłany: 28-12-2019, 14:02   

steve1973 napisał/a:
Na Waszej stronie brakuje mi:
1. Cennika- nie znajduję żadnej informacji o cenach. Co prawda macie zakładkę "miejsca nurkowe i pakiety"

Cennik jest na stronie → Courses & Training

steve1973 napisał/a:
Na Waszej stronie brakuje mi:
2. Brakuje mi informacji o możliwości zorganizowania i wykonania nurkowań technicznych- wiem, że to jeszcze bardziej trudne ale to też Wasz problem.

Fakt, nie mamy tej oferty na stronie i za tą podpowiedź Ci Steve dziękuję. Przy nowej odsłonie strony prowadzimy możliwość zamówienia nurkowań.

grol napisał/a:

Głównie referencje zadowolonych klientów (opinie na stronie, FB), cennik - rzetelna informacja co dostaję za wydane pieniądze, opis kadry CN.

Czy również opinie na Google Maps oraz TripAdvisor?
 
 
steve1973 


Stopień: Ext. Range
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 289
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28-12-2019, 14:55   

Hmmmm..... ceny kursów faktycznie są (nawet nie zaglądałem do tej zakładki bo kursy mnie nie interesują ), a co z cenami nurkowań i pakietów nurkowych? Ja mówiąc o brakującym cenniku mam na myśli właśnie cennik nurkowań i pakietów nurkowych (rekreacyjnych i technicznych).
 
 
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 29-12-2019, 07:29   

divingcyprus napisał/a:
Czy również opinie na Google Maps oraz TripAdvisor?

Ja zaczynam od przepytywania znajomych, którzy byli w tym miejscu oraz na tutejszym forum i na DT.
I jeszcze - taka dość przeładowana strona, gdzie brakuje podstawowych informacji raczej powoduje u mnie podejrzliwość i ostrożność.
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 30-12-2019, 14:59   Re: Co przeważa o wyborze centrum nurkowego?

divingcyprus napisał/a:
R
Czym się kierujesz wybierając centrum/szkołę nurkowania :?; W tym pytaniu generalnie chodzi o to, co tak naprawdę przekonuje Cię do podjęcia wyboru? Czy to jest doświadczenie instruktora, czy może coś innego?


Z praktyki jesli chodzi o wyjazd typowo wakacyjny.
Na Cyprze (strona grecka) nurkowalem w 2014 roku. Przed wyjazdem napisalem ze 20 maili do roznych CN. Wiekszosc nie odpowiedziala (!), a w tych, ktore odpowiedzialy, ceny potrafily znaczaco sie roznic (interesowal mnie cennik nurkowy dla 4 osob przy min. 10 nurkowaniach), np. dla Zenobii jedne CN chcialy 45 euro/osobe za dzien nurkowy dodatkowo, a inne nawet 100 euro+. Dodatkowo szukalem takiego CN, z ktorym bede mogl "obskoczyc" pare roznych lokalizacji dosc oddalonych od siebie geograficznie. Znalazlem jedno w Ayia Napa, ktore co prawda do Akamas nie chcialo podjechac :) za to np. wspomniana Zenobia to zaden problem. Cenowo bylo atrakcyjnie w stosunku do innych, dodatkowo wynegocjowalem znizke przechylajaca szale wyboru. Brak opinii o danym CN w sieci nie byl kluczowy - czasami ciezko jest je znalezc jesli chodzi o male CN wcisniete gdzies w przyplazowe, kurortowe lokalizacje. Ich brak nie oznacza automatycznej rezgnacji. Bardzo istotny byl bardzo dobry kontakt przed oraz merytoryczne odpowiedzi na zadawane pytania.

To w skrocie. Mozesz pomiedzy zdaniami wyczytac dodatkowo, co bylo wazne.
 
 
 
qbaar 

Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Cze 2012
Posty: 14
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30-12-2019, 19:50   

cześć,

podsumowując częściowo wszystko co już zostało napisane powyżej dołączę kilka moich spostrzeżeń :

- strona jest dość obszerna -
żeby nie napisać "ciężka" w treści, może więcej konkretów i faktów niż tzw. opisówki ?

- wersja językowa strony -
prawdopodobnie macie zamiar celować min. w grupy nurków z PL a brak tu polskiej wersji językowej, może przydałyby się inne języki ? to już sami powinniście wiedzieć jakich narodowości obsługujecie najwięcej

- kontakt -
brak tu poszerzonego formularza, który na gotowo generowałby system rejestracji nurków, co w okresie głębokiego sezonu powinno znacznie ułatwić pracę na recepcji bazy (o ile takową w ogóle posiadacie), sugerowałbym dodanie możliwości kontaktu przez takie aplikacje jak WhatsUp czy Messenger co znacznie powinno przyspieszyć sam kontakt z bazą/CN

- brak cennika nurkowań -
chyba że to nie jest Wasz główny cel, a koncentrujecie się tylko na szkoleniach.
Pytanie: ile osób podczas sezonu zdecyduje się na Wasz serwis ze względu na możliwość odbycia kursu a ile mogłoby skorzystać tylko z opcji wypadu nurkowego na dzień lub kilka (pakiety nurkowe)

- info dotyczące z jakimi federacjami współpracujecie i szkolicie -
jest info nt PADI , ale to chyba nieco za mało w dzisiejszych czasach

- o nas -
dużo milej wybiera się bazę czy centrum nurkowe przed pierwszym kontaktem, widząc z kim można mieć przyjemność zanurkować (np. foto), ile osób na konkretnych etatach pracuje w bazie oraz jaki poziom wyszkolenia posiadają (i w jakich federacjach).

Tyle ode mnie - jeśli miałbym coś zasugerować.
Powodzenia !
 
 
divingcyprus 

Stopień: MSDT
Kraj:
Cyprus

Dołączyła: 16 Gru 2019
Posty: 7
Skąd: Pissouri
Wysłany: 06-01-2020, 13:35   

Dziękuję wszystkim za przedstawienia wskazówek. Jednoznacznie wynika, iż treści na stronie są do poprawy i należy popracować nad zmianami na stronie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed