FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

GDZIE ZANURKOWAĆ - Gdzie najlepiej w Marsa Alam?

milo79 - 26-06-2014, 00:22
Temat postu: Gdzie najlepiej w Marsa Alam?
Jak w temacie. Połowa lipca, wiem, będzie ciepło:) Prośba o sugestie którą wybrać bazę i hotel blisko niej. Odległości w Marsa między hotelami wydają się spore, poza tym samo miejsce poza nurkowaniem to chyba pustynia a jadę z osobami, które nie nurkują więc hotel musiałby coś jeszcze oferować...
Z góry dzięki za pomoc.

dav4u - 26-06-2014, 01:41

Jak Marsa to baza 3will :) polecam dogadasz się po polsku
przyjadą po ciebie więc spokojnie wybieraj dowolny hotel

maciek811 - 26-06-2014, 10:23

Byłem w Hotelu Elphistone a nurkowałem z Dive Top - polecam ;OK;

Pomiędzy bazą a hotelem był spory kawałek drogi ale transport zapewniała baza :bee;

wiesiek01 - 26-06-2014, 10:28

milo79 napisał/a:
pustynia a jadę z osobami, które nie nurkują

Zmień na Hurghadę lub Sharm bo cię nienurkujący ukamienują.... ;-)
Jeśli jednak Marsa to 3Will i hotel niedaleko bazy

Shibuya - 26-06-2014, 11:27

Będziemy w Marsa od 19-tego lipca. Planujemy 5 dni nurkowych (może 6 :) ).
Jadą z nami dwie osoby nienurkujące :) Będziemy w hotelu Malikia ze względu na fajną zatoczkę.
Nurkujemy z Dive Top. Jak chcesz się przyłączyć do naszej grupki to odezwij się na priv.

centaur000 - 26-06-2014, 13:38
Temat postu: Re: Gdzie najlepiej w Marsa Alam?
[Witam serdecznie. Z jaką bazą nurkujecie w Marsa Alam?
S-E-B - 26-06-2014, 14:13

Shibuya napisał/a:
Nurkujemy z Dive Top
dav4u napisał/a:
Jak Marsa to baza 3will

Shibuya - 26-06-2014, 15:32

Ja 3 raz z Dive Top i na razie zmieniać nie zamierzam :)
Henry - 26-06-2014, 15:41

Byłem w hotelu Blue Reef w Marsa el Alam (włoska inwestycja na dobrym poziomie ) a po przeciwnej stronie była baza właśnie 3will (baza spoko choć jakiś czas temu była zadyma i śmiertelny wypadek z nimi).
Kilkaset metrów od hotelu na prawo trochę straganów z tamtejszym badziewiem. Apteka i sklep spożywczy kolo hotelu .Nic więcej.
Uważam podobnie, że ciągnięcie w ten rejon nie nurkujących to nie dobry pomysł. No chyba ,że nienurkującym wystarczy dobry hotel, przyzwoite żarełko, darmowe drinki, basen i kawałek plaży z wodą . W wodzie też nie poszaleją za bardzo bo jak to pewien bohater bieżących wydarzeń powiedział " h...j. , dupa i kamieni kupa i to kamieni ostrych z mnóstwem jeżowców . A ciągnie się to dziadostwo przez jakieś 50 metrów od brzegu.
Podsumowując : miejsce nurkowe bardzo fajne choć wszystkie były oddalone od hotelu ale dla żądnych spędzenia trochę czasu na zabawach po za wodą to upieranie się pod kątem własnego chciectwa może skończyć się batożeniem przez współkompanów.
hej

xaltuton - 27-06-2014, 15:07

Henry napisał/a:

W wodzie też nie poszaleją za bardzo bo jak to pewien bohater bieżących wydarzeń powiedział " h...j. , dupa i kamieni kupa i to kamieni ostrych z mnóstwem jeżowców . A ciągnie się to dziadostwo przez jakieś 50 metrów od brzegu.
hej


Zatem kijowa miejscowka. W MA sa naprawde dobre zatoki (np. Brayka, Gabel Rosas, Abu Dabbab) gdzie godzinami mozna nie wychodzic z wody.

Shibuya - 27-06-2014, 19:04

To, że nie nurkują nie oznacza,że nie snurkują. Moja rodzina nie nurkuje, ale snurki uwielbiają i dlatego jedziemy do Maliki. Fajna zatoka. Ja mogę ponurkować a oni cieszyć się wolnym i pięknymi widokami pod wodą snurkując. W Abu Dabbab nawet żółwie mogą pooglądać.
piter83 - 28-06-2014, 10:36

w tamtym tygodniu wróciliśmy z wypadu do marsa
do tej pory w egipcie korzystałęm z usług dużych i średnich baz nurkowych
tym razem na nurki udałem się z kolegą Mustafą, lokalnym sympatycznym divemasterem
przyjeżdzał po nas samochodem i nurkowaliśmy tylko we trójkę, bez tłoku, pośpiechu, w wyluzowanej atmosferze :)
pod wodą zatrzymywaliśmy się w miejscach w których chcieliśmy się zatrzymać i poobserwować podwodne życie, nie wyrywał do przodu, planował nurkowania z optymalnym wykorzystaniem czasu nurkowania.
oferuje też dobre niewygórowane ceny (a odpytałem większość okolicznych baz nurkowych)
gdyby ktoś był zainteresowany to podaje na niego namiary:

+201225232742
mustafa_divemaster@yahoo.com

osobiście byłem bardzo zadowolony. To były moje najlepsze nurkowania w Morzu Czerwonym.

ender - 08-07-2014, 15:10

Kto ostatnio z nurkował z 3will lub Dive Top?
Jak z tlenem na nurkach?

3will dwa lata temu jeszcze woził na nurkowania butlę z tlenem, niestety w zeszłym roku nie widziałem aby mieli ze sobą.

Jak to wygląda w tym roku?

maciek811 - 09-07-2014, 14:44

Będąc w maju 2014 z Dive Top widziałem że mają tlen.
kapolo - 21-07-2014, 12:14

usuniete
TajGer - 10-08-2014, 08:29

Polecam Marsa Alam. Dopiero co wrocilem i maja naprawde cudowne plaze, szczegolnie Abudadd.
Nurkowanie z Top Dive wzorcowe. Na czas, swietne powietrze, butle bite na 220, super DM
ktory pokaze wam najciekawsze miejsca. Do tego konkurencyjne ceny.
Polecam.
Patryk

mpbc - 10-08-2014, 19:01

Też wybieram się do Marsa Alam..... może podrzucie jakieś ceny by wiedzieć do ilu można stargować?
TajGer - 19-08-2014, 19:11

za 3 dni 120e + dodatkowo za sprzet 4e za element (butle i balast w cenie)
Piotr B. - 20-08-2014, 11:52

A jak kwestie finansowe dojazdu (ewentualnego) do hotelu, który jest oddalony od bazy? Ktoś to ćwiczył?

BTW.
Wybieram się do Marsa w październiku.

wiesiek01 - 20-08-2014, 16:39

Piotr B. napisał/a:
A jak kwestie finansowe dojazdu

Do ok. 10 km bezpłatnie, powyżej dopłata...

piter83 - 20-08-2014, 18:00

200e za 5 dni / 10 nurkowań - 3 dni z brzegu, 2 dni z łodzi
dariusznow - 06-09-2014, 14:27

Piotrze a nie masz ochoty trochę dalej do Wadi Lahmy? ;rez;

Też się wybieram w X :ryb;

jeśli jesteś zainteresowany pisz na dariusznow@o2.pl ;OK;

Dyzmannn - 06-09-2014, 21:30

piter83 napisał/a:
200e za 5 dni / 10 nurkowań - 3 dni z brzegu, 2 dni z łodzi


Jakie miejsca z łodzi? Z jaką bazą takie ceny?

grol - 06-09-2014, 21:46

Dyzmannn napisał/a:
Jakie miejsca z łodzi?

Elphinstone i Dolphin House

Dyzmannn - 06-09-2014, 22:00

Jeśli za 200 euro, jest trzy dni z brzegu, plus dwa nurkowania na Dolphin House i dwa na Elphinstone, z łodzi, z lunchem i napojami, to cena jest rewelacyjna. Jaka baza ma takie ceny???

[ Dodano: 07-09-2014, 10:36 ]
Nie ma odpowiedzi, więc rozumiem, że ktoś walnął bzdurę z tymi cenami?

Ania Activtour - 08-09-2014, 21:17

jak byłbyś w hotelu Blue reef lub Kahramana to bardzo blisko jest baza gdzie masz pakiet non limit - do dyspozycji kilka zodiaków. Mają też fajną dopłatę za Elpinstone - 28euro, Dolphinhouse jak wszędzie :)
Dyzmannn - 09-09-2014, 11:10

Aniu, rozumiem, że piszesz o Marsa Shagra? Pakiet non limit dotyczy tylko nurkowań na house reef i to bez wykorzystania zodiaca, prawda? Cenę na Elphinstone ribem mają zdecydowanie najniższą (od nich jest najbliżej). U innych to wydatek minimum 35 euro za wypłynięcie (dwa nurkowania). Jedna z najlepiej zorganizowanych baz w regionie.
piter83 - 09-09-2014, 23:39

Dyzmannn przeczytaj dokładnie wątek, na poprzedniej stronie napisałem z kim nurkowałem :ping:
Ania Activtour - 10-09-2014, 13:04

Mars Shagra:) pakiet 5 dni nielimitowanych nurkowań na house reef + 4 z przewodnikiem (2 na rafie domowej i 2 na rafach zewnętrznych), z czego nurkowania na rafie domowej odbywają się:
-wejście/wyjście z brzegu
-wejście z brzegu/wyjście zodiakiem
-wejście z zodiaka/wyjście z brzegu
-wejście/wyjście z zodiaka

lub pakiet rozszerzony: 5 dni nielimitowanych nurkowań na house reef + 10 z przewodnikiem (2 na rafie domowej + 8 na rafach zewnętrznych)

Jeśli jest ktoś chętny na pobyt w campie + pakiet nurkowy lub hotel+pakiet - zapraszam;)
a.soloducha@activtour.pl

Dyzmannn - 11-09-2014, 09:42

piter83 napisał/a:
Dyzmannn przeczytaj dokładnie wątek, na poprzedniej stronie napisałem z kim nurkowałem :ping:


A no to jak tak, no to tak :) . Teraz się zgadza. Można i tak, pod warunkiem, że zna się ryzyko, z tym związane.

tete - 23-10-2015, 00:49

Hej Bracia i Siostry!
podbijam temat niesmiertelny...
Marsa, grudzien...
co nowego w MA??? kto z Naszych tam teraz rezyduje...
do tej pory cwiczylem z Avalonem... wypadl niestety...
wrzuccie prosze jakies sugestie... chce zauroczyc zone... swiezo po OWD... chce jej pokazac Dolfin House, Plastikowego kontenerowca, djugonie, zolwie.... noooo... wiecie sami... :)
pomozcie! jestem tu nowy... :)
pozdr.tt

ender - 23-10-2015, 09:30

Ja od lat nurkuję w MA z 3Will
grol - 23-10-2015, 14:03

Dive-Top
decp01 - 25-10-2015, 13:12

Obok hotelu El Malikia jest baza Blue Ocean, miejscowa ale ludzie bardzo ogarnięci. 130 euro kosztuje 5 dni bez limitu na ich house reef w zatoce abu dabab. Jak na początek to tam pewnie większość zobaczysz, pływają też dalej. Pozrd
dariusznow - 29-10-2015, 14:35

Cytat:
Marsa, grudzien...


jeśli termin od 26 grudnia to możemy połączyć siły... :beer3:

tete napisał/a:
chce zauroczyc zone... swiezo po OWD... chce jej pokazac Dolfin House, Plastikowego kontenerowca, djugonie, zolwie.... noooo... wiecie sami.

zacny cel :spoko:

ale wg mnie to wszystko zależy nie tyle od miejsca co od ... farta :ryb; :ryb; :ryb; :ryb; :ryb; :ryb;
w marsa w grudniu może wiać i wtedy nie wszystkie miejsca są łatwo dostępne i z widocznościa na łakach rożnie bywa ;rez;

co do centrum to osobiście zbieram oferty w Pl a potem na miejscu dzwonie i dogaduje szczegóły aby uniknąc niespodzianek ;OK;

Co do centrów nurkowych to znam Dive Top i DivingPro oraz Activtoura i Anię i ich mogę polecić Cenowo Dive Top jest na topie :597:


na koniec dla zachęty:








P r o t - 29-10-2015, 18:59

tete napisał/a:

wrzuccie prosze jakies sugestie... chce zauroczyc zone... swiezo po OWD... chce jej pokazac Dolfin House, Plastikowego kontenerowca, djugonie, zolwie.... noooo... wiecie sami... :)
pomozcie! jestem tu nowy... :)
pozdr.tt

To dobry pomysł. Moja zaskoczyła po nurach w Marsa Alam. Miała OWD ... dzisiaj jest już daleko dalej. Dla mnie Marsa Alam kojarzy się z Diving Pro.

tete - 30-10-2015, 01:27

Dzieki wszystkim serdecznie!
Dariusz, ja niestety przed gwiazdka, ale next time... czemu nie...
pozdr.tt

dariusznow - 30-10-2015, 15:30

następny raz z pewnościa Dahab insz Allach :ryb; :ryb; :ryb; :ryb;

zauroczyło mnie to miejsce i fantastyczni ludzie ;OK; :soon:


http://dariusznow.fmix.pl

i na youtube nick dariusznow :gra:

Piotr Stańczuk - 05-09-2018, 18:59

Witam.

Przy ostatnim pobycie w Marsa nurkowałem z 3Willhttps://www.3will.org/pl/cennik/ - wszystko ok , byłem zadowolony i polecam.
Ale..... rozważam 2 hotele jeśli Blue Reef to znów 3Will bo naprzeciwko, ale rozważam również hotel Elephistone i jest tam baza Sea Secrect Divers : http://www.seasecretsdive...agedetail&id=68
i za 250euro jest pakiet 10 nurków i nielimitowane na house reff co byłoby super w ciągu 2 tygodni pobytu.

Ktoś miał kontakt z tą bazą?

Darozbynio61 - 05-09-2018, 20:50

Na przełomie czerwca i lipca nurkowałem z bazą niemiecką diving.de z hotelu Flamenco. Mówią po niemiecku i angielsku. Niemiecka organizacja i porządek. 10 nurkowań 230 euro butle 12 , 2 euro dopłata do 15 , nitrox 32 gratis.
wpawlicki - 06-09-2018, 19:57

Dosyć dawno bo 5 lat temu nurkowałem z Secret divers. Całkiem ogarnięta baza prowadzona przez Lori - bardzo sympatyczną Włoszkę. Pomaga jej Barracuda - rzutki Egipcjanin, pomocny i też ogarnięty. Nurkowania głównie z brzegu w kilku różnych miejscach, sprzęt w dobrym stanie. Nie wiem, czy baza nadal jest przy tym samym hotelu, wydaje mi się że był to Mirage czyli Moon obecnie, niemniej pamiętam że house reef raczej nie istniała - bardzo daleko od brzegu ciągnęła się płytka woda gdzieniegdzie tylko obsiana szczątkami rafy.
Załogę bazy mogę polecić.

Piotr Stańczuk - 13-11-2018, 21:10

Jaki wiosenny miesiąc będzie pogodowym i temperaturowym odpowiednikiem pażdziernika ?
Tak żeby polecieć z małymn dzieckiem, poopalać się i ponurać. Woda w morzu ciepła (27?) a powietrza nie zabija.
Marzec ? Kwiecień ?

xaltuton - 13-11-2018, 22:45

Piotr Stańczuk napisał/a:
Jaki wiosenny miesiąc będzie pogodowym i temperaturowym odpowiednikiem pażdziernika ?
Tak żeby polecieć z małymn dzieckiem, poopalać się i ponurać. Woda w morzu ciepła (27?) a powietrza nie zabija.
Marzec ? Kwiecień ?


Ja w Marsie bylem w czerwcu. Woda w zatoce Brayki miala 26 stopni, na zewnatrz - pod 40 w cieniu, ale znosnie, bo powietrze suche wiec bylo lzej niz 30+ w Polsce. Plus dosc spory i dajacy wtedy ulge wiatr.

Wg
https://seatemperature.info/marsa-alam-water-temperature.html
w marcu i kwietniu raczej nie masz szansy na 27 stopni, w marcu raczej pomiedzy 21-24.
Do tego pamietaj, ze tam zawsze mocniej wieje o tej porze wiec wczesna wiosna mozesz sie zdziwic. W styczniu bylem w Hurghadzie, woda w morzu miala 21 stopni i o ile kapiel byla ok, to po wyjsciu na wiatr bylo po prostu nieco chlodno.

Piotr Stańczuk - 14-11-2018, 09:37

Więc zostaje maj.
Byłem w czerwcu, sierpniu i potem tylko październiki :)

xaltuton - 14-11-2018, 15:03

Piotr Stańczuk napisał/a:
Więc zostaje maj.
Byłem w czerwcu, sierpniu i potem tylko październiki :)


Jesien ma te przewage nad wiosna, ze po calym lecie jest nagrzana woda.

4bery - 15-11-2018, 11:02

Dla porównania kwiecień 2017 w Marsa - nurki z brzegu, woda równo 20 stopni. Jeden raz na nocnym miała 23 stopnie. Początek czerwca 2018 - uczciwe 26-28 stopni.
Piotr Stańczuk - 26-09-2019, 20:52

Ktoś leci na Marsa ???
Tao - 29-09-2019, 04:51

Wybieram się na 2 tyg do Marsa w grudniu .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group