Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Automaty - jacket czy skrzydło
Autor Wiadomość
Patryk1980 

Stopień: OWSI / Spc
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 09 Wrz 2021
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: 09-09-2021, 19:23   Automaty - jacket czy skrzydło

Witam serdecznie wszystkich. Zaczynam podwodną przygodę i chciałbym skompletować sprzęt czy moglibyście wyrazić swoje opinie na temat automatów:
Mares 82X ULTRA ADJ
w zderzeniu z
Atomic Aquatics B2

Szukam też idealnego rozwiązania w postaci jacketu i tu rozważam tradycyjny jacket lub skrzydło. Nie jestem jakiś mega szczupły i w wypożyczanych jacketach przy wypłynięciu komfort był żaden :/ stąd pojawił się pomysł na skrzydło. Liczę na Wasze doświadczenie w tym temacie i z góry dziękuję.
Dodam, że zaczynam przygodę z nurkowaniem, a więc na ten moment nie mam żadnego parcia na głębokość. Zależy mi totalnie na frajdzie i bezpieczeństwie. Wiadomo, że podstawą jest właściwy dobór sprzętu jak i umiejętności. Nic jednak nie zastąpi doświadczenia, które mam nadzieję zdobywać.
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 09-09-2021, 20:02   

Kupując automat sprawdź jaki później masz serwis i za jakie pieniądze.
Co do jacketu jeżeli już to skrzydło, o ile masz już jakieś doświadczenie.
 
 
 
Patryk1980 

Stopień: OWSI / Spc
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 09 Wrz 2021
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: 09-09-2021, 20:11   

Nie mam kompletnie żadnego doświadczenia ze skrzydłem. Do tej pory wszystkie nury to był jacket.

Co do automatów jednego i drugiego z serwisem nie mam problemu. Bardziej kwestie niezawodności, wygody i kwestii rozwiązań technicznych. Kompletnie nie wiem na co zwrócić uwagę pomiędzy jednym i drugim. Raczej mają dobre opinie co do przepływu powietrza. Jednak opinii w sieci nie ma zbyt wielu.
Może użytkuje ktoś z forumowiczów któryś z nich i podzieli się opinią.
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 09-09-2021, 20:57   

Ja bym uderzał w kierunku Atomica ale popatrz też na ofertę Scubatecha
 
 
 
Patryk1980 

Stopień: OWSI / Spc
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 09 Wrz 2021
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: 09-09-2021, 21:07   

...a co powiesz na temat opcji skrzydła?
 
 
nowy 


Stopień: P3,ADV.NX,DM HSA
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 258
Skąd: zewsząd
Wysłany: 10-09-2021, 07:02   

Wrzucę swoje 3 grosze w temacie skrzydło vs. jacket - przez kilka lat pływałem w rożnej maści jacketach wypożyczanych, później też tzw. Hybrydach aż w końcu nabyłem skrzydło i tak już zostanie (choćiaż już je wymienilem na większe do twina zostawiając płytę, uprząż etc.). No chyba, że wymyślą coś lepszego do nurkowania :ping:

Myślę, że skryzdło to generalnie najlepsza opcja, choć można zaleźć dobre hybrydowe jacety tupu zeage scaut (chyba tak to się nazywało i w tym mi się pływało git).

Specjalnie nie podaję nazw sprzętu (skrzydeł) ponieważ chwilę poszukasz, popytasz, popatrzysz w czym się pływa w Twoich okolicach i będziesz miał odpowiedź.

Wrzucę teraz coś co się pewnie i tak pojawiło - przeszukaj forum :bee;

Choć i tak myślę, że najlepiej korzystać z doświadczeń "w boju" ;)

Myślę, że najlepiej jest udać się do jakiegoś Centrum czy Demo Daysy i przetestować sobie to co jest na naszym rynku :)

powodzenia :pa:
 
 
Patryk1980 

Stopień: OWSI / Spc
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 09 Wrz 2021
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-09-2021, 07:28   

Dzięki wielkie. Ja wrzucę nazwę bo myślałem o Tusa Xwing nie wiem czy to dobry wybór ale opinie ma pozytywne wśród użytkowników. Twin na ten moment, to raczej zbyt wiele dla mnie, a Tusa ma mocowanie pod mono.
 
 
Bąbel 

Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Lip 2017
Posty: 53
Skąd: Polska
Wysłany: 10-09-2021, 08:42   

Patryk1980 napisał/a:
Dzięki wielkie. Ja wrzucę nazwę bo myślałem o Tusa Xwing nie wiem czy to dobry wybór ale opinie ma pozytywne wśród użytkowników. Twin na ten moment, to raczej zbyt wiele dla mnie, a Tusa ma mocowanie pod mono.
Kod:


Tylko, że Tusa to jest podkowa, nie do końca wygodna w użytkowaniu.
 
 
nowy 


Stopień: P3,ADV.NX,DM HSA
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 258
Skąd: zewsząd
Wysłany: 10-09-2021, 09:27   

Bąbel napisał/a:
Tylko, że Tusa to jest podkowa, nie do końca wygodna w użytkowaniu.


Są zwolennicy i przeciwnicy podkówek również dot. to worków - skrzydeł ;)

Bąbel napisał/a:
win na ten moment, to raczej zbyt wiele dla mnie, a Tusa ma mocowanie pod mono.


I bym polecał rozwiązanie dedykowane pod singla nie ważne czy jacket czy skrzydło. To co wszystkiego czasem okazuje się, że jest... zacytuję kolegę - nie do końca wygodne w użytkowaniu. ;)
 
 
Patryk1980 

Stopień: OWSI / Spc
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 09 Wrz 2021
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-09-2021, 13:38   

nowy napisał/a:
Bąbel napisał/a:
Tylko, że Tusa to jest podkowa, nie do końca wygodna w użytkowaniu.


Są zwolennicy i przeciwnicy podkówek również dot. to worków - skrzydeł ;)

Bąbel napisał/a:
win na ten moment, to raczej zbyt wiele dla mnie, a Tusa ma mocowanie pod mono.


I bym polecał rozwiązanie dedykowane pod singla nie ważne czy jacket czy skrzydło. To co wszystkiego czasem okazuje się, że jest... zacytuję kolegę - nie do końca wygodne w użytkowaniu. ;)


Pod singla szykuję się mentalnie także luzik. Powiedz proszę czy miałeś jakieś doświadczenia właśnie z typem podkowy, a najlepiej właśnie konkretnie z XWingiem? Niestety, to będzie zakup raczej na bazie doświadczeń innych ja tylko w tradycyjnym jacketcie nurkowałem. Więc nie mam żadnego doświadczenia ze skrzydłem.
 
 
nowy 


Stopień: P3,ADV.NX,DM HSA
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 258
Skąd: zewsząd
Wysłany: 13-09-2021, 07:19   

Napisałem, że najlepiej przetestuj sobie sprzęt (czy demodaysy czy wypożycz na nurka (CN czy znajomki) i zobaczysz co i jak). Pływałem i w jacketach i skrzydłach i dalej i w podkowach i w oponkach. Po tym finalnie miałem worki oponki i do singla i do twina. Xwing to nie znam.
 
 
Patryk1980 

Stopień: OWSI / Spc
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 09 Wrz 2021
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: 13-09-2021, 08:00   

Dzięki wielkie. Z każdym dniem więcej pytań niż odpowiedzi. Biorę na testa skrzydło zobaczę jak to ogarnę. Drugi typ jacketu testowałem rozmiar na max ale na wodzie wręcz zgniata mnie. Pewnie skończy się hybrydowym lub skrzydłem. Dzięki
 
 
nowy 


Stopień: P3,ADV.NX,DM HSA
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 258
Skąd: zewsząd
Wysłany: 13-09-2021, 09:56   

Patryk1980 napisał/a:
Pewnie skończy się hybrydowym lub skrzydłem

Tak będzie. Skrobnij za czas jakiś, co wyszło.
 
 
Patryk1980 

Stopień: OWSI / Spc
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 09 Wrz 2021
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: 13-09-2021, 19:31   

Jasne dam znać na czym stanęło finalnie sam mam mętlik w głowie. Jednak chcę przetestować skrzydło i wtedy podjąć decyzję. To faktycznie zależy wszystko od preferencji użytkownika.

Dylemat za dylematem :D automat, jacket -skrzydło, komputer...

Na ten moment wybór padł na Scubapro MK25 EVO + A700 i pewnie zamiast octopusa wrzucę kolejny drugi -tak rozwojowo myślę będzie bardziej.

Komputer też kilka opcji rozważam w tym Mares Genius, Scubapro Galileo 2, Suunto EON Core mega wiele pytań i czasami to wolę już nie rozkminiać i zagłębiać się w detale bo głowa robi się coraz cięższa :bee;
 
 
Bąbel 

Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Lip 2017
Posty: 53
Skąd: Polska
Wysłany: 13-09-2021, 20:14   

Czyli wolisz automat tłokowy?
 
 
Patryk1980 

Stopień: OWSI / Spc
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 09 Wrz 2021
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: 13-09-2021, 21:56   

Mam nadzieję, że to będzie słuszna opcja. Rozmawiałem ze znajomymi, którzy nurkują od dłuższego czasu i głównie lecą na MK25 i automatach podobnych klasowo do A700. Nurkowania dużo bardziej zaawansowane niż moje na ten moment. Bardziej myślę przyszłościowo. Na ten moment ten sprzęt przerasta moje możliwości pewnie kilkukrotnie jak nie lepiej.
Chciałbym kupić raz, a dobrze.

[ Dodano: 20-09-2021, 18:02 ]
Sprzęt skompletowany:
pianka scubapro everflex 5/4 + ocieplacz 5
automat Aqualung Legend3 elite
jacket Tusa Conquest 2
komputer Sharewater Perdix

Jak to wszystko działa dam znać. Będę miał też dla porównania ze sobą automat Atomic B2 + komputer Mares Genius. Dam znać jakie wrażenia i różnice (w sensie opory czy wyczuwalne itp.) Jacket hybrydowy jak na ten moment dla mnie najlepszy kompromis.
Łatwiej będzie przeskoczyć na skrzydło ale, to nie ten moment, a przynajmniej takie mam wrażenie.
Pianka w porównaniu do Maresa i Cressi, które miałem na sobie zupełnie inna bajka -przyleganie i wykonanie na duży plus. Oczywiście, to skafander mokry.

Po czwartku mogę napisać coś więcej co do wrażeń. Będę też miał parę innych dupereli w użyciu bardziej testowo, to oczywiście podzielę się spostrzeżeniami. Może komuś pomogę na początku drogi.

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc do tej pory. :pa:

[ Dodano: 24-09-2021, 23:13 ]
Witajcie.
Podsumowanie sprzętowe:
Aqualung Legend 3 Elite + jacket Conquest2 Tusa +komputer Perdix + skafander Scubapro everflex. Mega wygodny zestaw zwłaszcza przy kilku cm w pasie więcej. Automat idealny, zero oporów w porównaniu z Maresem na szkoleniu i wypożyczalni... Przepaść. Komputer nie traci łączności z transmiterem. Wskazania mega dokładne. Jakbyście mieli pytania to śmiało. Został do testu jeszcze Atomic.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed