Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Którą piankę wybrać??
Autor Wiadomość
AroSheyk 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-08-2015, 15:02   

cayenne7z9 napisał/a:
mam szersze doświadczenie tylko z tą pianką z tych które wymieniłeś - ale może przyda Ci się opinia..
http://www.decathlon.pl/k...id_8301093.html


cieszę się że poruszyłeś kwestię tego modelu
tutaj przeczytałem sobie trochę więcej opinii na ten temat

http://forum-nuras.com/viewtopic.php?t=36661

cayenne7z9 napisał/a:

pewnie i tak mnie tu zaraz wszyscy zjada za polecanie pianki, ale mam nadzieje, że pomogłem :)


dlaczego mieliby Cię zjadać przecież każdy ma prawo wyrazić swoją opinię.
 
 
mentosik83 

Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-08-2015, 21:14   

Ktoś jakiś czas temu polecał piankę z decathlony właśnie. Bodajże 7+7, super cena i opinie były bardzo pozytywne. Stosunek cena/jakość przebijał wszystkie inne. Poszukaj, ja nie znalazłem. A może to na divetreku było, nie pamiętam.

Na stronie nie widzę jej, może wycofali ? Pamiętam też, że nie była dostępna w każdym decathlonie ale tylko gdzieś na śląsku (przepraszam, nie znam nazw tych rejonów i nie chcę nikogo tym obrazić).

Wiem, że jak moja pianka będzie miała stosunek przylegania do ciała mniejszy niż 0,5 czyli więcej dziur niż pianki to bym w ciemno kupował tą właśnie - o ile jeszcze istnieje.
 
 
Darozbynio61 

Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 10
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 11-08-2015, 22:35   

Od roku jestem posiadaczem pianki półsuchej 7 mm firmy na D. Mimo, iż często nuruję w SS,
nierzadko również w wymienionej wyżej piance. Moje odczucia są bardzo pozytywne, nigdy nie wyszedłem z wody mokry, pianka nie przepuszcza wody,jedynie raz bardzo lekko przeciekła na rękawie.Bardzo łatwo wypuszcza się nadmiar powietrza,po odciągnięciu manszety szyjnej
i wykonaniu przysiadu. Przy nurkowaniu w zimnej wodzie,wkładałem pod nią cienką bluzę i leginsy polarowe ( po wyjściu z wody zawsze suche).Przy nakładaniu należy dokładnie wywinąć do wewnątrz manszety i kryzę na około 3cm. Jeżeli chodzi o komfort termiczny,nie jest tragicznie , nawet w zimnej wodzie 4-7 o C, da się wytrzymać.(może dlatego ,że jestem
Morsem). do sztywnego zamka na plecach trzeba się tylko przyzwyczaić.

[ Dodano: 12-08-2015, 21:40 ]
Przepraszam za babola , chodzi o piankę półsuchą firmy T. z sieci sklepów D.
 
 
sdss 


Stopień: DD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 79
Skąd: Olkusz
Wysłany: 13-08-2015, 23:00   

Poniżej 12 stopni jest zimno.
 
 
Darozbynio61 

Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 10
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 13-08-2015, 23:55   

9 sierpnia nurkowałem w nim w jeziorze Wukśniki na 30 m (temp. wody 6 stopni C), czas nurkowania z wyjściem na brzeg ok.40 minut, było ok.,zmarzłem lekko w ręce ( rękawice 5 mm ). Odczucie zimna jest
subiektywne, jest cechą indywidualną. Oczywiście póżną jesienią i zimą nuruję w suchym - długi pobyt w wodzie bardzo zimnej.Skafander T. z D ,jest fajną alternatywą dla tych , którzy chcą nurkować w miarę komfortowych warunkach w neoprenie. Nadmieniam ,iż nie jestem związany z siecią sklepów D.
 
 
Piotr Stańczuk 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: 14-08-2015, 11:30   

co do rękawic to polecam te na T 6,5 mm , dają radę poniżej termokliny
wcześniej w 5 od razu włączałem pianinko a w grubszych spokojnie
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-08-2015, 11:43   

Piotr Stańczuk napisał/a:
co do rękawic to polecam te na T 6,5 mm , dają radę poniżej termokliny
wcześniej w 5 od razu włączałem pianinko a w grubszych spokojnie


a w tak grubych rękawicach jesteś 100% sprawny manualnie?
 
 
sdss 


Stopień: DD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 79
Skąd: Olkusz
Wysłany: 14-08-2015, 14:38   

W Krakowskim sklepie na D 719zl.
 
 
AroSheyk 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-08-2015, 17:44   

dziękuję wszystkim za podpowiedź i rady.
W dniu wczorajszym kupiłem tą piankę T w sklepie D na Targówku po uprzednim przymierzeniu.
Pierwsze wrażenia po przymierzeniu to że jest niezwykle elastyczna i doskonale dopasowuje się do ciała. Znakomicie wykonana. Jakość na prawdę na wysokim poziomie.
Pozostaje tylko uczucie dyskomfortu na plecach przez zamek, ale nie krępuje to w żaden sposób ruchów.
Mam nadzieje że to uczucie przejdzie z czasem i się do tego przyzwyczaję.
Teraz tylko musze wybrać się na nura. Jak zanuram napiszę jak się w tym czuje.


sdss napisał/a:
W Krakowskim sklepie na D 719zl.


Tak jest ale rozmiar S a ja musiałem kupić 2XL :)
 
 
sdss 


Stopień: DD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 79
Skąd: Olkusz
Wysłany: 15-08-2015, 23:25   

Ja potestowałem i kupiłem SS :)
 
 
Piotr Stańczuk 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: 18-08-2015, 08:38   

wiecznychlopiec napisał/a:
Piotr Stańczuk napisał/a:
co do rękawic to polecam te na T 6,5 mm , dają radę poniżej termokliny
wcześniej w 5 od razu włączałem pianinko a w grubszych spokojnie


a w tak grubych rękawicach jesteś 100% sprawny manualnie?


na powierzchni większa sprawność manualna jest w 5mm,
6,5 są anatomicznie wyprofilowane na tyle że daje się w nich bez trudu operować,
po zanurzeniu neopren kompresuje się więc dosyć szybko z grubszych robią się cieńsze i mobilność dłoni wzrasta,
poniżej termokliny ciepłe dłonie w 6,5 są znacznie sprawniejsze od przemarzniętych w 5.
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 18-08-2015, 09:52   

5mm jest ok. Grubsze, przestają być komfortowe. jeszcze jak dorzucimy kurtkę itp. Powyżej 5mm, gdy jest konieczność, to warto już poważanie rozważyć zakup SS.
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18-08-2015, 11:25   

Andrzej Kosko napisał/a:
To dwóch dziwnych nas jest

To jest nas kilku :-)

[ Dodano: 18-08-2015, 11:27 ]
Karollo napisał/a:
Potem znow wejscie do wody i zalanie zimnem. Az mi sie wlosy jeza

Nie przesadzaj, istnieje coś takiego jak termos z ciepłą wodą :-)
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 18-08-2015, 12:06   

Termosy istnieja. A jakze... Tez tego probowalem :)

Swoja droga, wlasnie oddalem suchy na serwis i musze odczekac pewien czas. Usmiecham sie przeto do pianeczki i juz tutaj kombinuje czy jakiegos nura nie daloby rady...

Ale moje rozumowanie ogolnie w tej kwestii wyglada mniej wiecej tak:

1. Kiedys, kiedys podrozowalo sie konno lub pieszo, czasy sie zmienily i mamy inne srodki lokomocji...
2. Kiedys domostwa oswietlalo sie swieczkami, teraz to juz raczej odeszlo do historii...
3. I kiedys obozy nurkowe polegaly na zanurzaniu sie w wielu warstwach bielizny jedna na druga zanim skafandry gumowe i pianki weszly do powszechnego uzycia...

Co stale nie zmienia faktu, ze od czasu do czasu, zaleznie od sytuacji i mozliwosci piesza wycieczka czy jazda konno, czy biwak przy ognisku, czy rowniez wejscie do wody piance moze byc przyjemne i jak najbardziej wskazane :)

Mysl przewodnia - po tych przykladach widac jak zmienia sie rzeczywistosc dookola nas i jak dostepne robia sie przedmioty ulatwiajace nam zycie. Dlatego wlasnie ulatwiajac sobie swoje zycie wybralem po prostu suchy skafander. Co nie oznacza, ze pianki sa fe i w ogole niepotrzebne :) Niech zyje wolnosc wyboru, a co!
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 18-08-2015, 16:37   

Pianka jest ok, ale nie gdy traktuje się jako ocieplenie do głębokich, długich nurkowań w naszych wodach.

Do łowiectwa podwodnego używam pianki 5mm.
Latem uwielbiam wracać do korzeni i z lekkim zestawem (flaszka 8 lub 10l) tylko z noszakiem, cienka pianka 3 mm i nurkowanie w płytkiej ciepłej wodzie, wśród roślinności i ryb -to tak.

czyli jazda konna dla rekreacji tak, ale czy będzie to miłe, gdy w zacinającym i marznącym deszczu trzeba dojechać 15 km, załatwić interesy i wracać? No da się, tylko po co?
 
 
Zbyszek82 

Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 8
Skąd: śląsk
Wysłany: 28-10-2015, 09:39   Piana

Witajcie

Jestem początkującym nurkiem. Mam za sobą parę nurów i chciałem sobie teraz kupić swoją piankę bądź SS.
Pierwszy dwa nury były na koparkach i zakrówku w piance 7mm sierpień wrzesień. Na koparach było OK ale na Zakrzóku na 20m troche już zimno :(
Następnie
- Chorwacja 25m początek września piana 7mm OK
- Albania 35m środek wrzesnia półsuchy 7mm OK
- Macedonia środek września 16m piana 5mm chłodno

I tak teraz mam dylemat co tu wybrać wacham się między:
- scubapro everdry 4 - SS koszt 2900 zł
- scubapro novascotia 7,5mm - półsuchy 1700 zł

Nie wiem czy inwestowac w SS czy kupić sobie półsuchy na te moje rekreacyjne nury :)
 
 
Fiktor 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 337
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-10-2015, 09:48   

Jeśli półsuchy, to zerknij też na to: http://www.decathlon.pl/k...id_8301093.html
 
 
Zbyszek82 

Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 8
Skąd: śląsk
Wysłany: 28-10-2015, 10:19   wiem

Fiktor napisał/a:
Jeśli półsuchy, to zerknij też na to: http://www.decathlon.pl/k...id_8301093.html


tak czytałem wątek o nim ale ja chce z Scubapro mierzyłem XL ale był za duży, a L nie mają na stanie :(
 
 
Artur1234 


Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 551
Skąd: Brwinów
Wysłany: 28-10-2015, 10:24   z mojego doświadczenia

Z mojego doświadczenia wynika,że na polskie zimne wody sprawdza się następująca wersja.
1 spodnie długie nazywa się to chyba long john na szerokich ramionach prawie pod samą szyję grubosci 7 mm
2 pod to żyleta 3 mm
3 góra 7 mm zintegrowana z kapture
4 rękawice 5 mm
5 skarpety (nie buty) długie też najlepiej z 7 mm

w takim czymś można nawet nurkować pod lidem i to długo.
wszelkie inne wynalazki sa do kitu i szkoda kasy.
Najlepiej taka piankę gdzieś uszyć bo nie widziałem już takich są jednoczęściowe lub bez rękawów.
pzd
Artur
 
 
Jan Werbiński 


Stopień: Adv. Virtual Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Paź 2015
Posty: 60
Skąd: Żary
Wysłany: 28-10-2015, 10:33   Re: z mojego doświadczenia

Artur1234 napisał/a:
Z mojego doświadczenia wynika,że na polskie zimne wody sprawdza się następująca wersja.
1 spodnie długie nazywa

Też miałem podobne zdanie na początku i nawet kupiłem piankę 7 mm.
Potem zmądrzałem.
Na polskie wody najlepsza jest pianka 5 mm. Kiedy jest już niewystarczająca, to suchy skafander.
7 to za gorąco i niewygodnie latem, a dalej zimno zimą i zawsze zimno cały rok nurkując głęboko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed